Кислотно-лужний баланс є певною константою кислоти та лугу в людському організмі. Рівень pH дуже важливий для здоров’я людини, тому що він впливає на травлення та метаболізм. Нормою вважається значення 7,4, а разі великого відхилення від цієї цифри людина помирає. Лужна їжа підтримує природний баланс корисних речовин в організмі, нормалізує тиск, допомагає уникнути зайвої ваги, захворювань серцево-судинної системи та артриту.

КИСЛОТНІ ТА ЛУЖНІ ПРОДУКТИ

Всі продукти, які вживає людина, можна поділити на три групи: кислотна, нейтральна та лужна їжа . До першої відносяться: м’ясо, риба, страви з білої муки, яйця, молочне, цукор, алкоголь. Також кислотність підвищують консерви, смажену їжу та газовані напої. У нейтральну категорію входить очищена питна вода, вершкове масло та рослинне масло холодного віджиму.

До лужних продуктів відносяться овочі, фрукти та горіхи. Збалансоване харчування передбачає вживання всіх категорій товарів у необхідних здоров’я пропорціях.

Лужна їжа може відрізнятися вмістом pH:

  • продукти з високим pH:  лимон, цибуля, малина, мандарин, хурма, кавун, сода та морська сіль;
  • помірний pH: часник, морква, грейпфрут, абрикос, яблуко, петрушка, гірчиця, соєвий соус;
  • слабкий pH: болгарський перець, груша, мед, картопля, редис, персик, гриби, гарбуз, ожина, вишня;
  • дуже низький pH: огірок, кабачок, оливкова олія, селера, буряк, полуниця, смородина, родзинки.

КОРИСТЬ ЛУЖНОГО ХАРЧУВАННЯ

Лужне харчування набуло популярності, тому нерідко можна зустріти дієти, засновані на цьому принципі. Основний принцип харчування, який радять дієтологи, полягає у розділі 80/20. Тобто на кожні 20 г м’яса або риби потрібно з’їсти 80 г свіжих овочів або фруктів. Таким чином, підвищена кислотність погаситься та організм отримає максимум корисних речовин.

Згідно з дослідженнями, лужна дієта має такі корисні властивості:

  • збільшує ефективність протипухлинних препаратів, для яких необхідний підвищений рівень pH;
  • підвищує відсоток гормону росту, що покращує багато функцій організму (роботу серцево-судинної системи, пам’ять);
  • зменшує м’язове виснаження;
  • зміцнює кістки;
  • полегшує перебіг хронічних захворювань;
  • сприяє накопиченню магнію на внутрішньоклітинному рівні.

10 НАЙКОРИСНІШИХ ЛУЖНИХ ПРОДУКТІВ

Банан

Лужне середовище організму добре підтримується стиглими бананами. Крім іншого, у фруктах є багато калію та вітамінів, що дуже благотворно впливає на здоров’я людини. Однак недозрілі банани підвищують кислотність і спричиняють запори.

Часник

Використовується як нейтралізатор кислоти у м’ясі та рибі. Містить багато клітковини, яка покращує травлення. Часник добре підлужує організм, якщо його додають у м’ясні та рибні страви у процесі приготування.

Кавун

Майже всі лужні продукти містять клітковину. Кавун у разі не виняток. Він допомагає активно виводити токсини, насичує вітамінами та дає великий запас лужних речовин.

Мигдаль

Мигдаль має цілий комплекс вітамінів і мінералів, покращує діяльність головного мозку і знижує рівень холестерину.

Лимон

Не завжди високолужні продукти здаються такими. Лимон, хоч і є дуже кислим на смак, насправді розпадається на лужні сполуки. Крім того, фрукт покращує мінеральний обмін, травлення, очищає організм від токсинів та шлаків, захищає від авітамінозу та багатьох захворювань.

Авокадо

Чудово нейтралізує кислоту у шлунку. Може вживатися окремо, у салатах та соусах. Містить багато вітамінів та жирних кислот, які покращують метаболізм організму.

Брокколі

Всі овочі корисні через клітковину, яка покращує травлення. Брокколі також містить вітаміни Е, С, К і В6, які зміцнюють кісткову систему і підтримують роботу серця.

Виноград

Містить кальцій, магній, фосфор та калій. Виноград знижує рівень холестерину та цукру в крові. Ягоди містять речовини, які зменшують ризик утворення раку.

Гречка

Гречана каша – це не лише луг для організму. Це унікальний продукт, який містить багато заліза та інших мікроелементів та вітамінів. Гречка дає людині відмінний заряд енергії, тому часто входить у різні дієти.

Шпинат

Крім створення лужного середовища, збагачує організм цинком, кальцієм, калієм та магнієм. Шпинат стимулює мозок, покращує пам’ять, зміцнює серцевий м’яз.

 

Залишити відповідь