Ці домашні та професійні методи точно спрацюють.

Що таке розтяжки та звідки вони беруться

Як позбавитися від розтяжок: Розтяжки

Розтяжки (вони ж – стрії) не надто симпатичні лілові, рожеві або білі звивисті смужки на шкірі. Вони не впадають у вічі, але створюють нерівномірний тон. Через це шкіра навіть на самому підтягнутому животику або доведених до досконалості стегнах виглядає пухкою та в’ялою.

Розтяжки з’являються коли та чи інша частина тіла швидко збільшується в об’ємах. З будь-якої причини. Ось найпоширеніші :

  • вагітність та супроводжуючий її зростання живота;
  • годування груддю – нерідкі випадки, коли бюст стає більше на 1-3 розміри;
  • різкий набір ваги;
  • непомірні заняття бодібілдингом, через що м’язи стрімко збільшуються у розмірах;
  • швидкі стрибки зростання, що спостерігаються у деяких підлітків у період статевого дозрівання;
  • регулярне використання препаратів, що містять кортикостероїди (вони застосовуються, наприклад, при хворобі Іценка – Кушинга або синдром Марфана).

У нормі за здатність шкіри розтягуватися та скорочуватися відповідають колаген та еластин. Але якщо з якихось причин (гормональних, генетичних тощо) цих білків не вистачає, починаються проблеми.

Середній шар шкіри — дерма — просто розривається як паперовий пакет, який намагаються натягнути на річ більшого розміру. Розриви затягуються сполучною тканиною. В результаті утворюються атрофічні рубці . Саме їх називають розтяжками.

Як і будь-якого шраму, остаточно позбутися розтяжок майже неможливо. Постраждала шкіра, пронизана ділянками сполучної тканини, вже ніколи не повернеться у вихідний стан. Але правильно підібраний догляд та деякі процедури можуть зробити стрії майже непомітними.

Як прибрати розтяжки

Теоретично подолати стрії можна й у домашніх умовах. Щоправда, це стосується лише так званих свіжих розтяжок. Дізнатися їх можна за кольором – рожевим, ліловим, іноді червоно-фіолетовим. За ці відтінки відповідають кровоносні судини, якими пронизана рубцева тканина, що тільки утворилася.

Але поступово судини пустіють, шрами світлішають і, зрештою, зазвичай через 6–12 місяців, перетворюються на старі розтяжки.

У старих стріях не виробляється пігмент меланін, тому вони не змінюють свій білий колір навіть при засмагі.

На старі розтяжки жодні домашні примочки не діють. Рубцова тканина остаточно сформувалася, і тепер її можна видалити лише професійними методами. Розберемося з усіма доступними способами докладніше.

Як позбутися розтяжок у домашніх умовах

В аптеках продаються різноманітні мазі, креми, гелі, що обіцяють позбавити стрій. Проте вагомих доказів, що ця косметика допомагає, немає.

Проте в деяких випадках домашній догляд буває ефективним, тому боротьбу зі стріями має сенс розпочати з нього. Щоб не розчаруватися в косметичних процедурах, пам’ятайте кілька важливих моментів:

  • Використовуйте вибраний продукт на ранніх розтяжках. Зрілим він точно не допоможе.
  • Мазь або крем мало нанести на шкіру – їх треба добре вмасажувати. Масаж посилює дію лікувальної косметики.
  • Використовуйте обраний засіб щодня щонайменше кілька тижнів. До появи результату може пройти 2-3 місяці.

Ось кілька коштів, які, на думку вчених , можуть допомогти.

1. Креми та мазі з ретиноїдами

Ретиноїди (адапален, третиноїн) – активні речовини, які збільшують вироблення колагену та прискорюють регенерацію шкіри. В одному дослідженні люди щоночі протягом 24 тижнів наносили на шкіру засіб з третиноїном. Після закінчення цього терміну виявилося, що розтяжки стали набагато непомітнішими, ніж в учасників контрольної групи, які не користувалися жодними засобами.

Увага! Якщо ви вагітні, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Препарати з ретиноїдами можуть нашкодити майбутній дитині.

2. Засоби з гіалуроновою кислотою

Гіалуронова кислота теж, як передбачається, здатна стимулювати вироблення колагену. Іноді креми та мазі на її основі дійсно здатні зробити стрії непомітнішими, надати шкірі більш рівномірного відтінку.

3. Кошти на основі азіатської центели

Олія центелли є однією з базових олій в аюрведе. І в нього справді є корисні властивості. Зокрема, центелла також змушує шкіру виробляти більше колагену. Є певні підтвердження, що кошти на основі олії чи екстракту центели візуально згладжують розтяжки.

4. Кошти на основі мигдальної олії

Доведено, що олія гіркого мигдалю може запобігти появі нових розтяжок. Так, одне дослідження показало : у жінок, які під час вагітності масажували живіт мигдальним маслом, розтяжок у результаті виявилося значно менше, ніж у їхніх колег за становищем, які не використовували олію або наносили її без масажу.

А ось у здатності мигдальної олії впоратися з уже існуючими розтяжками вчені не впевнені: переконливих доказів цьому поки що не знайшлося. Втім, особливо їх не шукали. Отже, є сенс спробувати: можливо, вам пощастить.

5. Кошти на основі олій какао, ши, оливкової, кокосової та інших

Ці популярні в боротьбі з розтяжками засоби мають потужний зволожуючий ефект. Вони пом’якшують шкіру, роблять її більш наповненою та щільною. Наповнений вологою епідерміс може частково замаскувати ділянки сполучної тканини, що знаходяться під ним.

Однак досліджень, які б довели однозначний протистрійний ефект масел какао, ши та інших, не існує.

Як позбутися розтяжок професійними методами

Якщо домашні способи не допомогли або йдеться про старі розтяжки, з якими масажі та втирання кремів вже не впораються, доведеться йти до лікаря-косметолога або дерматолога. Швидше за все, вам запропонують провести одну з таких процедур.

1. Лазерна терапія

Лазер випаровує частину клітин рубцевої тканини, а заразом змушує шкіру посилювати синтез колагену. В результаті над глибокими розтяжками утворюється нова молода та здорова шкіра, здатна приховати під собою стрії.

2. Хімічний пілінг

На шкіру нанесуть засіб, який містить ту чи іншу концентровану кислоту. Пілінг, як і лазер, розчинить частину рубцевої тканини та простимулює зростання здорової шкіри.

3. Мікродермабразія

Мова про механічне шліфування пошкодженої ділянки шкіри спеціальним приладом з круглою насадкою, що обертається. Ефект приблизно той же, що у лазерної терапії та хімічних пілінгів.

4. Різні ін’єкційні методи

Медик введе під шкіру препарати, які посилюють синтез колагену та підвищують рівень зволоженості шкіри , через що вона стане щільнішою, а розтяжки під нею – менш помітними.

5. Мале хірургічне втручання

Це найдорожчий і найрадикальніший, але й найбільш надійний спосіб. Ділянку шкіри з розтяжками просто видаляють. Якщо він був невеликим, хірург накладе косметичний шов, який через якийсь час майже безслідно розсмокчеться. Якщо ж розтяжки займали велику площу, лікар пересадить сюди клаптик з іншої частини тіла.

Залишити відповідь