Кератин захищає волосся і нігті від пошкоджень, робить його красивим. Кератин – це білок, який входить до складу волосся, нігтів, а також вовни, пазурів, пір’я, дзьоба, рогів, копит тощо у тварин. Тому він не міститься у харчових продуктах. Проте ряд продуктів сприяють синтезу кератину в організмі. В основному, це продукти, що містять білки та амінокислоти.

Функції кератину

Ця речовина виконує такі функції:

 • формує на шкірі захисний шар;
 • захищає від негативного зовнішнього впливу;
 • протистоїть механічним ушкодженням;
 • покращує зовнішній вигляд волосся та нігтів;
 • забезпечує еластичність та міцність шкірних покривів.
Кератін

Як виявляється нестача кератину?

Симптоми нестачі елемента часто відбиваються на зовнішності:

 1. Шевелюра стає сухою та неживою.
 2. Помітні розшаровування на кінчиках волосся.
 3. Зачіска не укладається, пасма постійно стирчать.
 4. Зачіска більше не виглядає об’ємною.

Які продукти збільшують рівень кератину в організмі?

До таких продуктів належать:

 1. Курячі яйця . У яйцях багато біотину, який запускає природне вироблення речовини організмом.
 2. Цибуля . Його можна використовувати не тільки як ароматну приправу, але і для насичення організму корисними речовинами. Цибуля багата рослинними антиоксидантами, які перетворюються надалі на амінокислоти. Особливу увагу на нього потрібно звернути тим, у кого неживе і слабке волосся. Цибуля чудово живить волосяні фолікули.
 3. Риба лососевих порід . У лососі міститься багато білка та біотину. Також риба жирних сортів багата на жирні кислоти омега-3. Вони підтримують роботу серця і роблять нігті та волосся міцнішими.
 4. Солодка картопля (батат) . Вважається одним із найсмачніших овочів. У бататі багато поживних речовин, які сприяють виробленню кератину.
 5. Насіння соняшника . Це смачний продукт, який легко вгамовує голод і підходить для перекусів. Є джерелом біотину та білка, містить багато мінеральних речовин.
 6. Свіже манго . Смачний екзотичний фрукт збагатить організм корисними речовинами, які пришвидшують вироблення кератину. Також фрукт корисний для волосся, тому часто випускаються маски та бальзами на його основі.
 7. Часник . Відповідає за здоров’я шкіри, прискорює вироблення біотинів. Його речовини здатні захищати клітини від негативної дії. Він може прискорити загоєння ран та поборотися за молодість шкіри, усунення зморшок.
 8. Капуста кучерявого сорту (кале, грюнколь, браунколь) . У цьому овочі міститься багато вітаміну А, бере участь у регуляції синтезу білків. Також вітамін А стимулює вироблення колагену, який відповідає за міцність та еластичність шкіри.
 9. Яловича печінка . Вважається найбільш концентрованим джерелом біотину. Також у ній міститься багато білка, фолієвої кислоти, рибофлавіну, заліза.
 10. Морква . Це один із найкорисніших коренеплодів. У ньому багато вітаміну С і каротину, що перетворюється в організмі на вітамін А. Морква підтримує здоров’я дерми та захищає її від появи мікротравм та запалень.

Також підвищенню обсягу речовини сприяє регулярне прийняття сонячних ванн, прогулянки на свіжому повітрі.

Висновок

Кератин бере участь у багатьох процесах, що відбуваються в організмі. Дана речовина виробляється ним самостійно з амінокислот, які можуть бути одержані з продуктів. Також воно активно використовується у косметології.

Залишити відповідь