Розбираємо всі можливі методи – від дієти та вправ до пластичної хірургії.

Чи відновиться живіт після пологів, якщо нічого не робити

Протягом 2-6 тижнів після пологів вага швидко знижується , але відбувається в основному за рахунок води. Жир, накопичений під час вагітності, нікуди не зникає.

Після народження дитини приблизно дві третини жінок важать більше ніж до вагітності. Надбавка в 3-7 кг може зберігатися до півроку, а іноді й залишитися з матір’ю на все життя.

Не можна забувати і про проблеми з в’ялістю шкіри та складками на животі. Сильне розтягування шкіри стоншує нитки колагену – білка, з якого вона складається, а зниження кількості після пологів може сповільнити відновлення.

Однак привести живіт до ладу все ж таки можливо. Особливо, якщо вчасно взятися за відновлення фізичної форми.

Як прибрати живіт після пологів самотужки

Щоб збільшити ефект, краще поєднувати кілька заходів: дотримуватись дієти, згодом підключити фізичні вправи та спробувати добавки для покращення стану шкіри. Нижче ми розберемо ці пункти докладніше.

Як харчуватися, щоб прибрати живіт

У метааналізі 11 наукових досліджень підтвердили, що дієта найбільш ефективна для боротьби із зайвою вагою після пологів.

Перш ніж сідати на будь-яку дієту, проконсультуйтеся з лікарем дієтологом або гінекологом, який вів вагітність.

Якщо у вас немає проблем зі здоров’ям, спробуйте м’який варіант:

 1. Зменшіть калорійність раціону на 500 ккал.
 2. Споживайте 50–60% енергії з вуглеводів, 30% із жирів та 10–20% із білка.
 3. Обмежте солодощі до 100 г на тиждень.
 4. Складайте обід та вечерю таким чином, щоб половину тарілки займали овочі.
 5. Намагайтеся вибирати продукти з меншою кількістю насичених жирів та цукру.

В одному експерименті 68 жінок, що годують, почали дотримуватися такої дієти на 10-14-му тижні після пологів і через три місяці скинули в середньому 8 кг.

Як займатися, щоб прибрати живіт

Фізичні вправи не надто ефективні для боротьби із зайвою вагою, особливо без контролю за харчуванням. Однак і марними їх не назвеш.

Після пологів в організмі жінки відбувається серйозна гормональна перебудова. Різко падає естроген та прогестерон , збільшується рівень пролактину та окситоцину. Під час вагітності всі м’язи були розтягнуті, і організм був налаштований на підтримку м’язового корсету малого таза для виношування малюка. У післяпологовому періоді м’язи слабшають і розслабляються.

Фізичні вправи можуть зміцнити м’язи преса, ослаблені під час вагітності, допомогти в усуненні діастазу, а також покращити сон, знизити стрес та полегшити симптоми післяпологової депресії.

Але при цьому не варто купувати абонемент на фітнес або братися за прокачування преса одразу після виписки.

Під час вагітності деякі органи, наприклад сечовий міхур і кишечник, зсуваються під впливом плоду, що росте, і протягом двох місяців після народження дитини стають на свої місця. Тож серйозні тренування варто відкласти.

А ось прогулянки напевно не зашкодять. Ходьба – це чудовий спосіб збільшити навантаження на організм та розвинути витривалість без ризику для суглобів.

Через два місяці можете переходити до легких вправ для зміцнення м’язів. Ось приклад тренування, яке можна спробувати у цей період:

 • Дифрагмальне дихання – 3 підходи по 20 вдихів та видихів.
 • Тренування м’язів тазового дна – 5 секунд скорочення, 10 розслаблення (3-5 підходів).
 • Планка – 3 підходи по 10-20 секунд.
 • Напруга м’язів живота в положенні лежачи – 5 секунд скорочення, 10 секунд розслаблення (3-5 підходів).
 • Скручування на прес – 3 підходи по 20 разів.

Через шість місяців можете поступово переходити до силових навантажень із вагою свого тіла та легкими снарядами, а також робити більш інтенсивне кардіо на тренажерах чи басейні.

Які добавки приймати, щоб відновити стан шкіри

Декілька досліджень показали, що прийом 5-10 г гідролізованого колагену протягом 8 тижнів збільшує щільність і еластичність шкіри.

У двох метааналізах наукових праць також визнали, що прийом 2,5-10 г гідролізованого колагену в термін до 90 днів позитивно позначається на пружності та еластичності шкіри. До того ж це працює для жінок у будь-якому віці.

Спробуйте добавки з гідролізованим колагеном – приймайте по 5-10 г на день, за 30-60 хвилин до їди. Віддайте перевагу варіантам з вітаміном С: він сприяє синтезу колагену і збільшує ефективність добавок.

Що ще важливо враховувати, щоб прибрати живіт

Крім харчування та вправ, також важливо максимально знизити рівень стресу.

Існує таке поняття – “кортизоловий живіт”. Жирові клітини в животі дуже чутливі до рівня цього гормону, тому при стресі жир швидко накопичується в цій галузі. Крім того, кортизол сприяє збільшенню кількості вісцерального жиру, що утворюється на внутрішніх органах. Дуже часто він стає помітнішим навколо талії і внизу живота, і ми бачимо цей валик.

Згідно з дослідженнями , вагітність та пологи дійсно збільшують ризик накопичити вісцеральний жир, особливо у жінок, які не годують груддю.

Перше, що потрібно зробити, – знизити рівень стресу . Зрозуміло, що зробити це з маленькою дитиною вкрай складно, але кілька способів все ж таки є:

 • Делегуйте частину обов’язків близьким родичам.
 • Намагайтеся частіше відпочивати – наприклад, у денний сон дитини лягати разом із нею.
 • Найчастіше гуляйте та займайтеся помірною фізичною активністю.
 • Спробуйте техніки розслаблення – йогу, дихальні вправи, медитацію.

Які косметичні процедури можуть допомогти прибрати живіт після пологів

Салони краси пропонують широкий спектр неінвазивних (без порушення цілісності шкіри) процедур із використанням ультразвуку, інфрачервоного випромінювання, масажу та холоду.

Згідно з низкою досліджень , такі методи можуть зменшити обхват талії на 2-5 см і покращити пружність шкіри.

Але при цьому див чекати не варто: навіть у дослідженнях процедури допомагають далеко не всім учасницям. Крім того, вони не здатні впоратися із серйозними дефектами.

LPG-масаж

Це вид терапії, при якому шкіра на проблемній ділянці втягується в апарат та масажується спеціальними роликами. Процедура порушує мембрани адипоцитів – жирових клітин, що сприяє виходу жиру в кровотік і схуднення в місці дії.

Ефективність методики невисока: в одному дослідженні після 14 тижнів процедур обхват талії знизився на 2,65%, а вага – на 1,84%. При цьому близько третини пацієнтів, навпаки, додатково одужали.

В іншій науковій роботі 15 сесій LPG масажу допомогли майже всім учасницям знизити обхват різних частин тіла в середньому на 2,9 см, а вага — на 2,7 кг.

Радіочастотні апарати

Такі пристрої нагрівають епідерміс та дерму, впливаючи на нитки колагену, вкорочуючи їх, а також стимулюють синтез нового білка у шкірі, що сприяє її підтяжці.

Популярні пристрої VelaSmooth і VelaShape впливають інфрачервоним світлом на поверхневі шари та радіочастотами – на більш глибокі, знижують обхват талії в середньому на 2-4 см. Вартість таких процедур починається від 1500 рублів.

Також деякі салони пропонують скористатися апаратом Vanquish – безконтактним пристроєм, що впливає на жирову тканину, не перегріваючи шкіру. В одному експерименті чотири такі сеанси знизили коло талії учасників у середньому на 5 см. Але при цьому ефект спостерігали не у всіх піддослідних.

Ультразвуковий ліполіз

Такі апарати знищують жирову тканину, впливаючи ультразвуковими хвилями на адипоцити і не зачіпаючи при цьому шкіру та судини.

В одному дослідженні три сеанси з апаратом Ultrashape допомогли зменшити товщину жиру на 2,28 см та коло талії – на 3,9 см. В іншому три курси з інтервалом у два тижні знизили коло талії на 3,58 см.

Кріоліполіз

Це виморожування жирових клітин за допомогою спеціальних апаратів. Жирова складка засмоктується до аплікатора і піддається впливу низьких температур.

Згідно з дослідженнями , один сеанс кріоліполізу допомагає зменшити жировий шар на 20-25,5% через 2-6 місяців після дії. Хоча в одній науковій роботі отримали менш оптимістичні результати: зниження жиру на 14,7% за три місяці.

Як прибрати живіт після пологів за допомогою абдомінопластики

При сильному розтягуванні шкіри та деформованому пупку, численних розтяжках, грубому рубці після кесаревого розтину та нависанні шкіри над ним, а також значному розбіжності прямих м’язів живота навряд чи допоможе дієта та вправи. У разі через 1–1,5 року після пологів можна скоригувати форму живота з допомогою абдоминопластики.

Чого можна досягти за допомогою цього методу

Абдомінопластика – це операція, при якій забирається зайвий жир і шкіра з розтяжками та шрамом від кесаревого розтину, ушивається діастаз.

Основне завдання абдомінопластики – відновити м’язовий каркас, видалити надлишки переростеної шкіри, сформувати природний пупок.

Ця операція практично завжди виконується з ліпосакцією – видаленням надлишків жирової тканини.

Також є варіанти із перенесенням пупка або його збереженням на передній черевній стінці.

Кому не можна робити абдомінопластику

До протипоказань ставляться :

 • Велика зайва вага та ожиріння (ІМТ вище 30).
 • Плани на значне зниження ваги найближчим часом.
 • Хронічні захворювання на стадії декомпенсації.

Що потрібно зробити до операції

Насамперед треба пройти обстеження та здати всі необхідні аналізи, які призначить лікар. Це можна зробити як у клініці, де проводитиметься операція, так і в лікарні за місцем проживання.

Також перед абдомінопластикою стоїть:

 • Уникати прийому деяких ліків . Лікар попередить вас, що не можна пити аспірин, протизапальні препарати та трав’яні добавки, які можуть збільшити кровотечу.
 • Підтримувати стабільну вагу . Найкраще, якщо останні 12 місяців перед операцією ви перебуватимете в одній вазі. Якщо у вас багато зайвих кілограмів, краще спочатку схуднути.
 • Подбати про те, як дістатися до дому . Добре, якщо після операції хтось допоможе вам повернутися додому і залишиться з вами принаймні першої ночі.

Як відбувається операція

Абдомінопластика проводиться під загальним наркозом. Хірург робить надріз у нижній частині живота, а потім проводить заплановані дії: прибирає надлишки жиру, усуває розбіжність прямих м’язів, робить потрібну форму пупка та відсікає зайву шкіру.

Потім накладаються шви. Після загоєння акуратний шрам розташовуватиметься в нижній частині живота і не буде помітний під білизною. Залежно від обсягу роботи операція триває від 3 до 5 годин.

З якими ризиками пов’язана операція

Абдомінопластика має деякі ризики , включаючи:

 • Скупчення рідини під шкірою (сірома). Щоб цього не сталося, після операції ставлять спеціальні дренажні трубки.
 • Погане загоєння рани. Щоб запобігти інфікуванню, призначають антибіотики .
 • Незадовільний вид шраму. Він після операції розташовується нижче рівня бікіні, проте його помітність може змінюватись.
 • Пошкодження та загибель тканин . Під час операції жирова тканина може пошкодитись або загинути. Ризик збільшується у курців. Залежно від розміру області тканина може зажити сама по собі або вимагати повторної операції.
 • Зміна у чутливості шкіри. Втручання може пошкодити нерви у животі. У період відновлення може виникнути зниження чутливості або оніміння. Але, як правило, це відбувається за кілька місяців.

Як і за інших видів операцій, також є ризик кровотечі та несприятливої ​​реакції на анестезію.

Залишити відповідь